Czech Republic | Trutnov
Roman Fanta
F.B.A Trutnov
Polská 93
54101 Trutnov

IČO: 68507330
DIČ: CZ7405073236

Tel: 776 628 254

Brány

Křídlové brány

Křídlové brány se používají k zabezpečení vjezdů k rodinným domům, firemním objektům, atp. Každá brána je atypická a tedy je nutné tuto bránu vyrobit. Ke stávajícím branám jde automatika doplnit. U výroby a instalace křídlové brány, je důležité použití kvalitních závěsů křídel (pantů), které musí být dostatečně pevné a hlavně vždy stavitelné. Typ a velikost závěsů závisí na velikosti a hmotnosti křídel. Pohodlný chod zajišťuje elektromechanický pohon (dle typu brány) s dálkovým či místním ovládáním. Technologické řešení elektropohonu, který je uzavřen v hliníkové skříni a chráněn před povětrnostními vlivy, zaručuje maximální spolehlivost a dlouhou životnost. V případě výpadku elektrického proudu lze elektropohon jednoduše odblokovat a bránu otevřít manuálně. Jedním dálkovým ovladačem je možné společně ovládat vjezdovou bránu i s garážovými vraty.

vyrobek

Hydraulické pohony

Hydraulické pohony jsou určeny pro těžké brány do šířky až 7m.Při použití hydraulických pohonů na zajištění brány použijeme el.zámek.

vyrobek

Pákový pohon

Vhodný pro brány se širokými sloupky - pohon je připevněn na sloupku a kloub otevírá vjezdovou bránu.
Elektromechanický pohon s kloubovým ramenem určený pro otočné křídlové brány s maximální délkou křídla do 3m a hmotností od 400 do 800 kg v závislosti na délce křídla. Pohon je vybaven elektrickými koncovými spínači pro nastavení otevřené polohy. Rameno je odolné proti násilnému otevření , vyrobené z galvanizované oceli nebo hliníkové slitiny a ošetřeno ochranným nátěrem. V případě výpadku elektrického napájení lze pohony mechanicky odblokovat a bránu otevřít manuálně.

vyrobek

Podzemní pohon - hydraulický

Je umístěn pod povrchem v pozinkovaném boxu, otočná síla je přenášená na spodní rám brány. Doporučená šířka křídla do 3,5 metrů, váha 800kg. Výhodou tohoto pohonu je, že není vidět, ale jeho nevýhodou je vyšší náročnost na finance a přípravu pro umístění pohonu. K zajištění křídel se musí použít el. zámek.

Pojezdové brány

Pojezdové brány se používají k zabezpečení vjezdů k rodinným domům, firemním objektům, atp. Každá brána je atypická a tedy je nutné tuto bránu vyrobit. Ke stávajícím branám jde automatika doplnit. K otevírání se užívá dálkového ovládání přímo z auta, z domu či kanceláře nebo použitím čipové karty.
Konstrukce brány - pojezdová (jezdí po zabetonovaném nosném profilu) - nesená (jezdí na speciálním C profilu a ložiskové dráze).
Brány se vyrábějí z uzavřených ocelových profilů. Základem každé brány je ocelový rám. Výplň brány je různá (dřevo, plast, umělecké kování, ...). Povrchová úprava je žárové zinkování, základní nátěr + vrchní nátěr dle požadavku zákazníka.

vyrobek vyrobek vyrobek
Humlnet Creative